Загадковий і прекрасний «Будинок невтішної вдови»

15.04.2021   

Загадковий і прекрасний «Будинок невтішної вдови» знаходиться в самому центрі Києва; на фасаді будинку видніється жіноча маска. Коли в столиці йде дощ, з кам'яних очей жінки течуть сльози.

Історія будівлі налічує більше 100 років: У 1905 році цей, поки що одноповерховий дерев`яний будинок на розі Графської та Банкової вулиць, придбав купець Олександр Аршавський. Щоб увічнити своє ім'я в історії, Аршавський вирішив залишити після себе шедевр архітектури, тому не скупився і викидав купу грошей на будівництво. Вже в 1908 році на Графській красувався двоповерховий особняк в стилі модерн. Однак на зведення всієї цієї розкоші Аршавський витратив величезну суму грошей і йому довелось продати будинок. В 1917 році купець помирає, а його вдова, Труня Йосипівна, разом з родиною прожила в цьому особняку ще 2 роки. За легендою, за кілька днів до смерті вона покликала синів і розпорядилася на даху будинку поставити кам'яний лик з її обличчям. Перед смертю Груня провела рукою по кам'яній статуї, якби «передаючи душу скульптурі». З тих пір садиба і називається – “Будинком удови, що плаче”.

У 1918 році «Будинок удови, що плаче» націоналізували, а потім закрили на реконструкцію. Однак з 1994 року колишній особняк Аршавського став офіційною резиденцією Президента України. Сьогодні тут зупиняються іноземні делегації та гості глави держави.

Замовити зворотній дзвінок